Link-uri sponsorizate

Teatrul Tandarica - Programul Festivalului International Al Teatrului De Animatie BUCURII PENTRU COPII




1846 vizualizari
Teatrul Tandarica - Programul Festivalului International Al Teatrului De Animatie BUCURII PENTRU COPII 2017
Link-uri sponsorizate
Ora 10.00
MICA SIRENA
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Gabriel Apostol
Peste 4 ani; 60 min
Ora 17.15-Tandarica, Foaier
Vernisaj expozitie Mihai Pastramagiu 
Teatrul in diferite contexte
Ora 18.00
FATA BABEI SI FATA MOSNEAGULUI
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Daniel Stanciu
Peste 3 ani; 70 min

Vineri 15 noiembrie
Ora 10.00
ALBA CA ZAPADA
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Peste 3 ani; 60 min
Ora 18.00-Tandarica - Sala Studio
GOLEM
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Gabriel Apostol
Adulti; nonverbal; 50 min
Ora 19.30
MAIASTRA
Proiect independent Ilona Hrestic
Adulti; nonverbal; 50 min

Sambata 16 noiembrie
Ora 10.00 si ora 12.00
INIMA RECE
Teatrul pentru copii Ciufulici, Ploiesti
Regia: Cristian Pepino
Peste 4 ani; 45 min
Ora 11.00-Grand Cinema Digiplex-Mall Baneasa
FRUMOASA SI BESTIA
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Peste 5 ani; 60 min
Ora 17.00-Institutul Francez-Sala Atrium
Masterclass - Iulian Furtuna, Franta
Actorul de animatie si tehnicile franceze de miscare corporala
Ora 18.00
TRAGEDIA OMULETULUI
Trupa maghiara a Teatrului pentru copii si tineret ARIEL, Tg. Mures
Regia: Kovacs Levente
Peste 12 ani; 80 min; in limba maghiara
Ora 20.00
Atelier-Maria Mierlut
Confesiuni cu o papusa

Duminica 17 noiembrie
Ora 10.00 si ora 12:00
OBLIO
Teatrul de Animatie, sectie a Teatrului Municipal Bacovia, Bacau
Regia: Geo Balint
Peste 6 ani; 50 min
Ora 11.00-Grand Cinema Digiplex-Mall Baneasa
MOTANUL INCALTAT
Teatrul de animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Peste 3 ani; 55 min
Ora 17.15 - Tandarica - Foaier
Lansare carte Editura Litera
Ora 18.00
A LA CARTE
Jose Navarro, Londra, Anglia
Toate varstele; nonverbal; 50 min
Ora 18.00 - Tandarica - Sala Studio
Masterclass - Iulian Furtuna, Franta
Actorul de animatie si tehnicile franceze de miscare corporala
Ora 20.00
Personalitati in dialog: Mihai Gruia Sandu-Paul Ionescu

Luni 18 noiembrie
Ora 10.00
PUNGUTA CU DOI BANI
Teatrul pentru copii si tineret Calutul de mare, Constanta
Regia: Cristian Mitescu
Peste 3 ani; 50 min
Ora 10.00 si ora 12.00-Tandarica-Sala Studio
UNIVERSUL DIN LANTERNA MAGICA
Teatrul de papusi Prichindel, Alba Iulia
Regia: Radu  Dinulescu
Peste 6 ani; 45 min
Ora 17.15-Tandarica-Foaier
Lansare carte Editura Nemira
Ora 18.00
CALATORIE SPRE SOARE APUNE
Institutul Ming Ri pentru arta si educatie, Hong Kong, China & Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia : Simon Wong  si Calin Mocanu
Peste 5 ani; 60 min; in limba chineza, supratitrare in limbile engleza si romana
Ora 19.00
Atelier - Li Jianxin, China
Teatru de umbre chinezesc
Ora 20.30-Tandarica-Sala Studio
Conferinta-Agata Kucinska, Polonia
Specificul educatiei in scoala de teatru din Wroc?aw

Marti  19 noiembrie
Ora 10.00
PINOCCHIO
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Peste 3 ani; 50 min
Ora 12.00TandaricaSala Laborator 3
ConferintaIvica Simic, Croatia
Retele culturale internationale. 
Reuniunea managerilor teatrelor de copii si tineret din Romania
UNIMA si ASSITEJ 
Ora 15.00-Spitalul Marie Curie
MOTANUL INCALTAT
Teatrul de animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Peste 3 ani; 55 min
Ora 16.00-Tandarica-Sala Studio
USA
UNATC, Bucuresti
Regia: Liliana Gavrilescu
Adulti; 60 min
Ora 18.00
VIETILE SFINTILOR DIN CARTIER
Teatrul Ad Spectatores, Wroclaw, Polonia
Regia: Agata Kucinska
Adulti; 55 min
Ora 19.30
Conferinta-Manon van de Water, SUA
Teatru, emotie si creier: o abordare integrativa a predarii si invatarii

Miercuri 20 noiembrie
Ora 10.00
CAPRA CU TREI IEZI
Teatrul Luceafarul, Iasi
Regia: Ion Ciubotaru
Peste 3 ani; 55 min
Ora 10.00 - Tandarica - Sala Studio
Atelier-Ma Xingzhi si Li Jianxin, China
Teatru de umbre
Ora 12.00-Tandarica-Sala Laborator 3
Conferinta-Ivica Simic, Croatia
Managerul/director integrator al produsului cultural in retele internationale
Reuniunea managerilor teatrelor de copii si tineret din Romania
Ora 13.30-Spitalul de copii Grigore Alexandrescu
CAPRA CU TREI IEZI
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Gabriel Apostol
Peste 3 ani; 55 min
Ora 14.00-Tandarica-Sala Studio
Atelier-Gratiela Ene
Papushete din sosete
Ora 18.00
CANDID
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Adulti; 55 min; nonverbal
Ora 19.00
Conferinta-Cristian Pepino
Artele plastice si teatrul de animatie

Joi 21 noiembrie
Ora 10.00
SOPHIE SI URIASUL
Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu
Regia: Daniel Plier
Peste 5 ani; 50min 
Spectacol in  limba germana titrat in limba romana
Ora 12.00-Tandarica-Sala Studio
Atelier-A.C.T.O.R.
AICI - ACOLO
Ora 17.15 - Tandarica - Foaier
Lansare carte Editura RAO
Ora 18.00
SFANT
Teatrul de stat, Sofia, Bulgaria
Regia: Duda Paiva
Adulti; 75 min; nonverbal
Ora 19.30
Conferinta - Thomas Lang, Germania 
Filosofia vietii - observatii privind teatrul pentru copii si tineret in Europa zilelor noastre

Vineri 22 noiembrie
Ora 10.00
PACALA
Teatrul de Papusi Gulliver, Galati
Regia: Daniel Stanciu
Peste 5 ani; 65 min
Ora 10.00 - Scoala Titu Maiorescu
CAPRA CU TREI IEZI
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Gabriel Apostol
Peste 3 ani; 55 min
Ora 15.00-Tandarica - Sala Studio
IN LARG
UNATC, Bucuresti
Regia: Mihai Dumitrescu
Adulti; 60 min
Ora 18.00
SCHERZO LA TREI MAINI
Teatro All improvviso, Mantova, Italia
Regia: Dario Moretti
Peste 3 ani; 55 min; nonverbal
Ora 19.30-Tandarica - Sala Studio
CENUSAREASA
Proiect independent - Mag, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Peste 3 ani; 40 min

Sambata 23 noiembrie
Ora 10.00 si ora 12.00
CRAIASA ZAPEZII
Teatrul Puck, Cluj Napoca
Regia: Traian Savinescu
Peste 5 ani; 50 min
Ora 11.00 - Grand Cinema Digiplex - Mall Baneasa 
ALBA CA ZAPADA
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Peste 3 ani; 60 min
Ora 10.00 si ora 12.00 - Tandarica - Sala Studio
COCOSELUL NEASCULTATOR
UNATC, Bucuresti
Regia: Adina Barbu
Peste 3 ani; 40 min
Ora 13.00 - Tandarica - Foaier
Atelier - Adrian Lefter
Papusi din baloane
Ora 18.00
JOE CHICKADEE
Florian Krahenbuhl, Berlin, Germania
Toate varstele; 55 min; nonverbal
Ora 18.00-Pavilionul Central Romexpo
Spectacol - lectura - Targul International GAUDEAMUS Carte de Invatatura
Ora 19.00 - Tandarica - Sala Studio
MOTANUL INCALTAT
Proiect independent - Animarts, Bucuresti
Regia: Andreea Ionescu
Peste 3 ani; 50 min

Duminica 24 noiembrie
Ora 10.00 si ora 12.00
FRUMOASA SI BESTIA
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Cristian Pepino
Peste 5 ani; 60 min
Ora 11.00 - Grand Cinema Digiplex - Mall Baneasa
PUNGUTA CU DOI BANI
Teatrul de Animatie Tandarica, Bucuresti
Regia: Decebal Marin
Peste 3 ani; 60 min
Ora 11.00-Pavilionul Central Romexpo
Spectacol - lectura - Targul International GAUDEAMUS Carte de Invatatura


Te-ar putea interesa si:

Lasa un comentariu